Redakce | | Zápasy

Do finále Krajské ligy na jihu Čech postoupily týmy Samsonu a Milevska

Lokomotiva v domácím prostředí statečně vzdorovala budějovickému Samsonu, s nímž ještě v 50. minutě držela nerozhodný stav. Potom se hosté utrhli dvěma góly a veselští hráči už jenom korigovali.

Proti Samsonu otevřel skóre obránce Roman Krampl po necelých třech minutách, jenže na další trefu čekala Lokomotiva do 44. minuty. Přesto se podařilo smazat manko. V závěru ale budějovický David Nedorost vyšvihl hattrick, který jedním gólem přerušil domácí Martin Vlach. „Nedali jsme nic zadarmo ve čtvrtfinále Hluboké ani v semifinále Samsonu. Semkli jsme se, zabojovali a potrápili soupeře do poslední chvíle. Klukům patří dík za celou sezonu,“ nešetřil uznáním veselský kouč Lukáš Míchal. „Bojovný zápas nebyl úplně pohledný. Od druhé části jsme zlepšili obranu i útok. Dávali jsme upracované góly, šestý do prázdné brány,“ líčil za vítěze Petr Fleischman.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Samson Č. Budějovice 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)
Góly a nahrávky:
3. Krampl (Pechlát, Marcilis), 44. Kovaříček (Jiří Bárta, Fr. Bárta), 49. Kovaříček (Fr. Bárta), 60. Vlach (F. Čížek) – 15. R. Šulčík (M. Hanzal), 21. R. Šulčík (Vydarený, D. Nedorost), 36. J. Hanzal (K. Ťoupal), 50. D. Nedorost (R. Šulčík, M. Hanzal), 55. D. Nedorost (M. Hanzal, R. Šulčík), 60. D. Nedorost.

Rozhodčí: Jílek, Vokoun – Mich. Dančišin, Jan Lang II. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváků: 302.

Loko Veselí: Plecer – Štěcha, J. Benda, J. Šťastný, F. Čížek, Krampl, Popelka – Klimeš, R. Benda, Vlach, Jiří Bárta, Mikeska, Fr. Bárta, Pechlát, Egert (41. Kovaříček), Marcilis. Trenéři Lukáš Míchal a Pavel Novák st.
HC Samson: Ludvík – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Kutlák, Nehoda, Ferebauer – R. Šulčík, M. Hanzal, D. Nedorost, R. Heřman, J. Hanzal, Kouba, R. Suchánek ml., Mrkvička, J. Šuhaj (25. O. Ťoupal). Trenéři Petr Fleischman a František Mrázek.

Hrálo se 3. března 2023.
Konečný stav série:
1:3.

Zdroj jchokej.cz

Lokomotiva zvládla úvodní dva duely a připravuje se na třetí zápas.

21. 4. 2024 od 19. hodin ZS Veselí nad Lužnicí.

Veselští snižovali ztrátu v duelu s Milevskem, ale závěr patřil lídrovi tabulky

Jediným sobotním zápasem se dalo do pohybu 16. kolo Krajské ligy mužů. Ve Veselí nad Lužnicí se představil dosud neporažený celek...